dr n.med. Beata Radzymińska-Chruściel

Specjalista Pediatra, Kardiolog dziecięcy

O mnie

Ukończyłam studia medyczna na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie (aktualnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) a następnie rozpoczęłam pracę w I Klinice Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Uzyskałam specjalizację z zakresu pediatrii a także, szkoląc się w oddziałach intensywnej terapii noworodka Szpitala Dziecięcego oraz Kliniki Neonatologii CMUJ specjalizację z neonatologii. To właśnie wtedy rozpoczęło się moje zainteresowanie diagnostyką ultrasonograficzną oraz echokardiograficzną. Zainteresowanie rozpoznawaniem i leczeniem ciężkich wrodzonych wad serca u noworodków zaowocowało podjęciem pracy w Klinice Kardiologii Dziecięcej CMUJ oraz uzyskaniem specjalizacji z zakresu kardiologii dziecięcej. To właśnie ten okres pracy zawodowej uświadomił mi znaczenie prenatalnego rozpoznania wad serca dla optymalizacji i poprawy rokowania w terapii anomalii układu krążenia. Wiedzę z zakresu diagnostyki prenatalnej wad serca uzyskałam, szkoląc się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi a także biorąc udział w licznych szkoleniach w Polsce z za granicą. Uzyskałam jeden z niewielu w Polce Certyfikat dla Zaawansowanych Sekcji Echokardiografii Płodu i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Doktorat na temat wpływu wad serca na przepływ mózgowe płodu obroniłam w Łodzi.

Aktualnie jestem Kierownikiem Pracowni Echokardiografii Płodu Centrum Medycznego Ujastek w Krakowie. Ośrodek ma kategorię C, jest referencyjnym ośrodkiem z zakresu echokardiografii płodowej w kardiologii prenatalnej w Małopolsce, w której wykowane jest rocznie ok 1500 badań echokardiograficznych i w której rozpoznawanych jest ponad 200 patologii kardiologicznych płodu. Pracownia współpracuje z Oddziałem Patologii Ciąży oraz Oddziałem Intensywnej Terapii Noworodka CM Ujastek w zakresie prowadzenia wad serca płodu od strony kardiologicznej oraz przygotowania do urodzenia noworodka z anomalią układu krążenia. Ośrodek pozostaje w ścisłej współpracy z Kliniką Kardiologii Dziecięcej oraz Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej a także ośrodkiem , w zakresie terapii prenatalnej wad serca z Ośrodkiem Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej w Warszawie.

Organizuję cykliczne kursy z zakresu echokardiografii płodu dla początkujących i zaawansowanych oraz szkolenia indywidualne, jestem czynnym nauczycielem akademickim Kliniki Kardiologii Dziecięcej CMUJ , prowadzę seminaria i ćwiczenia dla studentów Wydziały Lekarskiego.

Zakres świadczeń

Cennik

Konsultacja + echo serca u dziecka 

Konsultacja + echo serca + EKG  u dziecka 

Echo serca płodu 

450 zł

490 zł

490 zł

Wyróźnienia

dr n.med. Beata Radzymińska-Chruściel

Specjalista Pediatra, Kardiolog dziecięcy

Godziny pracy

Po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

?
ZAREZERWUJ
WIZYTE