W naszym centrum wykonujemy zabiegi z zakresu uroginekologii i ginekologii estetycznej laseroterapią. Pracujemy na ablacyjnym laserze frakcyjnym CO2 firmy EDGE ONE

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU.

Wiele kobiet ma do czynienia z problemem nietrzymania moczu, niewiele się do tego przyznaje. 

Istnieją dwa  rodzaje nietrzymania moczu  : wysiłkowe  nietrzymanie  i tak zwane parcie naglące.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem skutecznym w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu , którego  przyczyną jest rozluźnienie mięśni dna miednicy i struktur pochwy.

Niestety nie każdy rodzaj nietrzymania moczu uda wyleczyć przy pomocy lasera, dla niektórych konieczny będzie klasyczny zabieg operacyjny. Zabieg laserowy skuteczny jest jedynie  w nie bardzo zaawansowanej postaci wysiłkowego nietrzymania moczu , dlatego zawsze przed zabiegiem wykonuję badanie ginekologiczne aby upewnić się do jakiej formy leczenia  pacjentka się kwalifikuje  !

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem bezbolesnym, który trwa ok 30 min. Wiązka lasera wysyłana jest na tkanki w okolicy cewki moczowej, odbudowując i regenerując je,  docelowo powoduje to zwiększenie napięcia ścian pochwy co w przypadku przedniej ściany ma kluczowe znaczenie w procesie trzymania moczu.

Zabieg zaleca się powtórzyć 2 -3 krotnie w co około  6 tygodni . 

REWITALIZACJA POCHWY.
czyli zabieg obkurczania rozluźnionej pochwy .
(najczęstsze powikłanie po porodzie)

Na zespół rozluźnienia pochwy w związku z wiekiem, bądź wskutek porodów, cierpi praktycznie połowa kobiet. Rozluźnione przez niedobór estrogenów włókna kolagenowe powodują, że pochwa staje się wiotka, ściany mniej napięte. Śluzówka pochwy staje się krucha, gorzej wydziela śluz, co daje objawy suchości i świądu pochwy oraz prowadzi często do utraty satysfakcji z współżycia seksualnego.

Laserową rewitalizację pochwy wykonuje się przy pomocy specjalnej końcówki  lasera, która działa bezpośrednio na ścianki pochwy, stymulując tkankę i  kolagen do regeneracji. Po bezbolesnym zabiegu pochwa staje się ponownie elastyczna, a błona śluzowa odbudowana.

Po zabiegu zaleca się noszenie wkładek, gdyż możliwe są surowicze wycieki z pochwy. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie należy współżyć, używać tamponów oraz korzystać z basenu czy sauny.

Zabieg najczęściej należy powtórzyć 1-2 razy w odstępach około 6 tygodni.

LECZENIE SUCHOŚCI POCHWY.

Suchość pochwy, bez względu na przyczyny, objawia się podobnie. Jej sygnałem są zazwyczaj: napięcie i dyskomfort w okolicach intymnych, uczucie swędzenia, ból podczas stosunku, a nawet podczas normalnych zabiegów higienicznych.

Leczenie przebiega w identyczny sposób jak rewitalizacja  rozluźnionej  pochwy po porodzie. Laser, który stymuluje tkankę i włókna kolagenowe do regeneracji, powoduje odbudowanie błony śluzowej, a co za tym idzie reguluje wydzielanie śluzu.

Po zabiegu zaleca się noszenie wkładek, gdyż możliwe są surowicze wycieki z pochwy. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu nie należy współżyć, używać tamponów oraz korzystać z basenu czy sauny.

Należy pamiętać, że dla pożądanego efektu zabieg najczęściej trzeba kilkakrotnie powtórzyć. Zazwyczaj 2 – 3 razy

?
ZAREZERWUJ
WIZYTE